Bellatores
Döneminin Baş Seherbazı, Ezekiel Harris tarafından kurulan örgütün anlamı Adaletin Savaşçılarıdır. Resmi olarak 1970 yılında kurulan ve kendisine bu ismi veren grup, aslında 1960 yılından beri gizliden gizliye varlığını sürdürmektedir.
Bu topluluk, tek bir amaç için kurulmuştur; adalet. Sihir bakanı Austin Hudson’ın adaletsizce sürdürdüğü 35 yıllık hükümdarlığa ve insanların inatla yok saydığı diktatörlüğe dur demek için, özgürlükçü ve yenilikçi bireylerin bir araya toplanmasıyla oluşmuştur. # Devamı İçin TIKLAYINIZ!
Scuta
Ingemar Byström tarafından ‘Düzenin Kalkanı’ adı altında kurulmuşlardır. 1970 yılında, Bellatores gibi güçlü bir örgütün ortaya çıkışı ile, birnevi mecburiyet sebebiyle savunma gücü olarak ortaya çıkmıştır.
İlk kuruluş amaçları düzeni (Bu vesileyle aslıda Sihir Bakanı ve bakanın inançlarını) korumak olsa dahi, çoğu üyenin katılım amacı doğrultusunda daha nebze Bellatores’u ortadan kaldırmak şeklinde amaç kayması oluşmuştur. Buna rağmen liderleri Byström, bu amacı reddederek tüm isteklerinin halk tarafından demokratik yollarla beş kere seçilmiş olan bakanı ve bununla beraber düzeni korumak olduğunu birçok kez belirtmiş, belirtmeye devam etmektedir. # Devamı İçin TIKLAYINIZ!
ACCIO Hogwarts-Rpg !
Yönetim
Başlarken
Pano
Kullanıcı Değiştir:
K.Adı:
Şifre:

Paylaş | 
 

 Ana Kurgu: Başlangıç

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
Darence Elias
Oyun Kurucu
Ϟ Mesaj Sayısı : 1113
Ϟ Yaş : 27

Ϟ İş/Hobiler : Öğrenci
Ϟ Nerden : Türkiye
Ϟ Lakap : Admin
Ϟ Rep Gücü : 11032
Ϟ Rep Puanı : 101
Darence Elias
Oyun Kurucu
1965 yılı, Büyücedünya


Büyücedünya’ya kocaman bir sessizlik çökmüştü. Olaylarla geçen ayların ardından herkes büyük bir patlama bekler gibiydi. Üçe bölünen topluluktan ikisi arasına gerginlik büyüyüyordu.

Sihir Bakanı’nın diktatör tavırları ve yaptığı yolsuzluklar büyük bir kesimin dikkatini çekmeye başlamıştı. Tam tersi olarak bir kesim ise Bakan’ı savunmaktaydılar. Onlara göre, O gelmiş geçmiş en iyi Sihir Bakanı’ydı ve gerekirse yüz yıllarca bu mevkide kalabilirdi. Üçüncü bir taraf ise bana dokunmayan yılan bin yaşasın politikasını benimsemişlerdi. Onlara göre bu savaş anlamsızdı ve başta kimin olduğu onları zerre ilgilendirmiyordu. Olaylardan uzak kalmak en güvenlisiydi. Diğer iki grup arasında ise sürekli çatışmalar çıkmaktaydı. Öyle ki, bu çatışmaların düellolara dönüşmekte olduğunun rapor edildiği yerler bile olmuştu.

Oysa şimdi her şey suskundu. Kavgalar yoktu, ayaklanmalar yoktu. Sihir Bakanı, ‘teröristlerin’ susturulduğuna ve barışın kendisi tarafından sağlandığına dair bir bildirge yayınlamıştı hemen. Bu bildirgeye göre kendisi kahramandı. Büyücedünya’nın huzurunu kaçırmak isteyenleri o yenmişti. Görünürde halk memnundu, sorunlar çözülmüştü.


1970 yılı, Büyücedünya


Beş yıllık suskunluğun sebebi tokat gibi vurmuştu büyü dünyasına. Yılın başına bir anda başlayan baskınlar, ayaklanmalar -ve artık savaşlar- Bakanlık’ı hedef almaktaydı. Üyelerinin dışında kimsenin bilmediği koca bir güruhtu bunun arkasındaki. Kendilerine ‘Adaletin Savaşçıları’ anlamına gelen Bellatores Lustitiae diyorlardı. Artık büyücü ve cadılar onlara kısaca Bellatores demeye başlamışlardı. İşlerini gizliden gizliye yürüten bu grubun karşısında ise pek tabii yine Bakanlık destekçileri vardı. İşin ciddiyetini kavrayan Bakanlık taraftararı ise kendi sözümona gizli gruplarını kurmakta gecikmediler. Adaletin Savaşçıları'na karşı kurulan bu grup ise kendilerine ‘Düzenin Kalkanları’ anlamına gelen Scuta de Ordine ismini verdiler ve hızlıca sayılarını büyüttüler. Büyücedünya bir yıllık bir kaos içine girmişti artık. Karşı grubun bireylerine suikast girişimlerinden tutun da sokak ortasında toplu savaşlara kadar her şey karmaşa içindeydi. Büyük bir ölüm havuzu oluşmuştu ve arada kalanlar tarafsız olanlardı. Bakan ise bu savaşlardan uzakta ‘Kalkanlarını’ yönetmekte ve karşı gruba terörist damgası ile dağıtmaya çalışmaktaydı. Uzun bir süre daha savaş sonlanacak gibi durmuyordu.


1970 yılı, Kasım ayı, Bakanlık

Beklenmeyen, küçümsenen bir güruh Bakanlık’ın kapısında belirdi. En önde, eski Baş Seherbaz olan Ezekiel Harris kendinden emin bir edayla yürümekteydi. Bakanlığın her bir karışını adı gibi bilen bu adam, Bellatores’u bir çocuğun elinden şeker alır gibi bakanlığa sokmuştu kimseye görünmeden. Emir netti. “Binaya zarar vermeyin, Bakan’a ulaşana kadar her yol mübah.” Katliam yaratmak istemeyen grup, mecbur kalırlarsa bunu yapmak zorunda olduklarının bilincindeyiler ve bunu kabul etmişlerdi. Süpriz faktörü ile hızlı bir şekilde ilk iki savunma hattını geçtiler. Daha deneyimli savaşçılar olan, hatta bir kısmı Seherbaz olan bir sonraki savunma ekibi ise iki taraf için de katliama yakın bir şekilde sonuçlanmıştı. Ama durmayan güruh tüm güçlerini kullanıp, Büyücedünya’nın iyiliği için yapılması gerekenin bilinci ve yüküyle Bakan’a kadar vardılar. Ezekiel’in sırasıydı. Hali hazırda çökmüş grubunu arkada bırakarak Bakan Austin Hudson’a ilerlemiş, ve teslim olmasını söylemişti. Karşılık olarak ağzından Öldüren Lanet dökülmeye başlayan yaşlı adamın karşı bir saldırıdan çıkan yeşil ışık hüzmesi ile tanışıp yere yığılması pek kolay olmuştu. Hüzünlü bir ifade ile yaşlı adama bakan Ezekiel derin bir nefes almış ve adamlarına dönmüştü. Ağzınan dökülen sözler, yeni bir çağın başlangıcıydı: “Zafer bizimdir!”


1970 yılı, Aralık, Büyücedünya

Hudson’ın ölümü birkaç saat içinde tüm dünyaya yayılmıştı. Bir devir kapanmış, Scuta yenilmişti. Adaletin ve demokrasinin hüküm sürdüğü yeni bir çağ duruyordu büyü dünyasının önünde. Ezekiel, yeni Bakanlık sisteminin nasıl olacağına dair bir bildirge yayınlamıştı. Bu sistem için beş yıldır çalışan grup, her şeyin mükemmele yakın olmasını istiyordu. Bildirgenin yayınlanışından sonra ise Ezekiel ortadan kaybolmuştu. Bellatores, bu kayboluşun sebebini ‘O, sadece size yardım etmek için buradaydı. Eskilerin devri kapandı, her şey yenilerle başlayacak.’ olarak açıklamışlardı. Bakan’ın ölümünden sonra herkes Ezekiel’in başa geçmesini beklerken bu bir nebze hayal kırıklığı olmuştu. Lakin bildirge okunduktan sonra her şey açıklığa kavuştu; artık bir yönetici yoktu. Eski bakanlık sisteminin yerine konsey sistemi getirildi. Artık, Büyücedünya’nın önemli kesimlerinden birer temsilci Bakanlık’taki yerini alacak ve kafa kafaya vererek birlikte bu dünyanın iyiliği için çalışacaklardı. Haksızlık ve tek güç sonsuza kadar ortadan kalkacaktı, en azından plan bu yöndeydi.
Ve 1971 yılı ile beraber yeni çağ başladı. Bakanlıktaki önemli mevkilerin neredeyse hepsi, eski Bakan’a yardakçılık suçu ile görevlerinden indirilmiş, tüm Bakanlık genç ve yeni bir nesil ile doldurulmaya başlanmıştı. Eskiden alt mevkide olan, tecrübeli kişiler ise yavaş yavaş terfi alarak rütbeli pozisyonlara geçiyorlardı. Her şey güzel ve tıkırında gidiyordu. Konseyin kurulması için seçimler yavaş yavaş başlamıştı; en kısa sürede yedi kişiden oluşacak konsey kurulmuş olacaktı, kesimlerin kendi oylarıyla birlikte.

Fakat bilinmeyen bir gerçek vardı; Scuta de Orde yok olmamıştı. Liderleri Ingemar Byström, kalan üyelerini geri çekmiş ve bir süreliğine inzivaya yatmıştı. Yakın, belkide onlarca yıl yapabilecekleri bir şey olmasa da onların da sırası gelecekti tekrar. Dinlenmeli ve güç toplamalıydılar. Bakanlık’a sızmak, zor olsa da yapılması gereken bir şey olacaktı.

Pek tabii Bellatores Lustitiae de henüz sonlanmamıştı. Bir zafer kazanılmış gözükse de, yeni kurulan bir sistemi garantiye almak bu kadar kolay olmayacaktı. Bakanlık’taki her bir birime birer tane casus göndererek, eski Bakanlık yandaşlarını uzak tutmayı kendilerine görev bildiler. Onlar, insanlar bilmese de, hala Adaletin Savaşçıları’ydılar, ve hep öyle kalacaklardı.

Çisem Usta'ya sonsuz Twisted Evil

©️ HOGWARTS RPGSayfa başına dön Aşağa gitmek
Darence Elias
Oyun Kurucu
Ϟ Mesaj Sayısı : 1113
Ϟ Yaş : 27

Ϟ İş/Hobiler : Öğrenci
Ϟ Nerden : Türkiye
Ϟ Lakap : Admin
Ϟ Rep Gücü : 11032
Ϟ Rep Puanı : 101
Darence Elias
Oyun Kurucu


Henüz bilmediği bir konumda, etrafında esen rüzgarın etkisiyle savrulan yaprakların altında Darence kendisine doğru bir mermi gibi saplanan sözler karşısında zihinsel kontrolünü yitirmek üzereydi. İlk vampir olduğunun şaşkınlığını henüz üzerinden tam atamadan birden yıllanmış bir bürokrat gibi sözleri birbiri ardına sıralayan kırmızı gözlerin karşısında, anlamdırma yeteneğini kullanmakta zorlanıyordu. "Dur lütfen, bana birkaç dakika izin ver! Kendimi toparlamam gerekli." zihninde dönen  sözsel kaosun içinde tek başına kalmış bir savaşçı edasıyla asasını rastgele savuruyordu Darence, içsel sonsuzluğunun diyalarında...

Zihninde yankılanan her sözü tekrar tekrar düşündükten sonra ağzından birkaç sözcük dökülüvermişti. "Peki ya Bellatores'in içinde Scuta felsefesini savunan bir güruh varsa? Hem Bellatores neden bakanı öldürmek istesin ki? Hiç olmazsa ben olsam bakanı tüm büyücedünyanın gözü önünde cezalandırıldım. Sonuçta o anı gören çok az kişi var ve herkesin gördüğü sadece cansız bir beden oldu!" Sözsel kaosun içinde dudaklarından azad ettiği sözler ile ortamı dahada bir labirente dönüştürmüştü Darence, karşısındaki kızıl saçların ardındaki gerçekliği görememesinin soru işaretleriyle!..

Sözler söyledikten sonra ortamda birkaç dakika derin bir sessizlik oldu. Sadece gözler birbirleri içindeki senaryoları izlemeye koyulmuştu. Dan o an bulunduğu durumun metinlerinden uzaklaşarak anlık farklı şeyler düşünmeye başladı. İlk olanın ölümsüzlüğünün karşısında ne kadar şansı olabilirdi ki? Zihninde yankılanan garip soru ortamın ruhunu uymasada genç müdür olasılıkları hesaplamaktan kendini alamıyordu ve söze istemdışı bir noktadan tekrar girdi. "Peki siz, siz neden tüm yönetimi ele geçirmediniz? Güçünüz mü yok diye aptal bir soru olmak sadece sizi ve güzelliğinizi inkar etmek olurdu. Siz neden üçüncü bir taraf olmayı seçmediniz? Ya da hiç karışmamayı?" Darence oturduğu yerden ayağa kalktı ve az önce cebinden çıkardığı eski yıpranmış parşömeni nazikçe Lilith'in önüne koydu ve tekrar yerine oturdu. "Lütfen ayrıldığımız zaman parşömen parçasında yazanı okuyun, zaten ben burdan gitmeden yazılar size gözükmeyecektir!" diyerek hafifçe yutkundu Darence! Devam etmek ve etmemek arasında kalmışken ellerini tekrar önünde birleştirdi ve gözlerini yere doğru odakladı. Garip bir hisle geldiği bu yerde kendini korumak için birçok savunma büyüsünü zihninden tekrarladığını hatırladı ve yüzünde istemsiz bir gülümseme oluştu. Ne beklerken ne olduğu karşısında! Belki de karşısındaki kızıllığın etrafına saçtığı nezaket ayrı bir büyünün iziydi! "Hogwarts'ı korumak için her şeyi yapacağımı bilmelisin Lilith, ben her şeyin daha yeni başladığını hissettiğim için seni görmek istedim. Sözlerinin tamamına güvenmek isterdim ama tarihsel bir zotlık taşıyoruz ikimizde. Keşke farklılarımıza zor zamanlarda saygı duymasaydık!"Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Darence Elias
Oyun Kurucu
Ϟ Mesaj Sayısı : 1113
Ϟ Yaş : 27

Ϟ İş/Hobiler : Öğrenci
Ϟ Nerden : Türkiye
Ϟ Lakap : Admin
Ϟ Rep Gücü : 11032
Ϟ Rep Puanı : 101
Darence Elias
Oyun Kurucu
Spoiler:
 Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Darence Elias
Oyun Kurucu
Ϟ Mesaj Sayısı : 1113
Ϟ Yaş : 27

Ϟ İş/Hobiler : Öğrenci
Ϟ Nerden : Türkiye
Ϟ Lakap : Admin
Ϟ Rep Gücü : 11032
Ϟ Rep Puanı : 101
Darence Elias
Oyun Kurucu
Admin demiş ki:
Spoiler:
 


Kod:
dcfvghjklSayfa başına dön Aşağa gitmek
Kıvırcık
Bayan Moderatör
Ϟ Mesaj Sayısı : 3
Ϟ Yaş : 59

Ϟ İş/Hobiler : emekli telekominikasyon
Ϟ Lakap : kayserili
Ϟ Rep Gücü : 1478
Ϟ Rep Puanı : 0
Kıvırcık
Bayan Moderatör
AKAJAAAA RAAAAT Sİ ROMANİ
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kıvırcık
Bayan Moderatör
Ϟ Mesaj Sayısı : 3
Ϟ Yaş : 59

Ϟ İş/Hobiler : emekli telekominikasyon
Ϟ Lakap : kayserili
Ϟ Rep Gücü : 1478
Ϟ Rep Puanı : 0
Kıvırcık
Bayan Moderatör
SELAM BEN ALİYE EMEKLİ TELEKOMÜNİKASYON ELEMANIYIM VE KAYSERİLİYİM BANA KAYSERİLİ DERLER.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
 
Ana Kurgu: Başlangıç
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Uzun Uraşlar Sonucunda FantasticMT2 Sizlerle VPS-ilk 99 lwl olana kraliyet hediyemizdir
» Başlangıç

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
 :: deneme :: Genel İşleyiş :: Sistemler-